konwerter monoblock Golden Media

kliknij aby powiększyć
kliknij aby powiększyć

[ kod produktu: 1251 ]
Zobacz cenę w sklepie

Konwerter Golden Media GM-205H monoblok singiel został wyprodukowany przy zastosowaniu najnowszej technologii. Służy do odbioru sygnału z dwóch satelitów na jednym tunerze. W jednej zwartek obudowie umieszczono 2 konwertery, rozstawione w odległości 6st (np. na satelity Astra i Hot Bird) oraz przelącznik diseqc 1.0. Z konwertera wyprowadzony jest jeden przewód, który podłącza się bezpośrednio do wejścia w tunerze. Konwertery monoblock stosuje się do czasz o śrdnicy od 75 do 90 cm.
Sposób montażu konwertera monoblock - należy umieścić lewy promiennik, patrząc od strony [czapek] w uchwycie anteny satelitarnej. Antenę prosze ustawić na satelitę Hot Bird. Po prawej stronie znajdzie się [zezujący] promiennik na Astrę. Czasem może się okazać konieczne [skręcenie] konwertera czyli lekkie pochylenie w dół części odbierającej Astrę), ale taka regulacja powinna mieć miejsce dopiero po zamonotowaniu konwertera i sprawdzeniu sygnału.

W tunerze satelitarnym należy ustawić następujące parametry:
- dla Hot Birda - diseqc 1 (A);
- dla Astry - diseqc 2 (B);
- dla tunerów Golden Interstar/Big Sat wystarczy ustawienie na każdym satelicie diseqc auto , tuner sam rozpozna właściwe podłączenie.

Konwerter monoblock jest prosty w montażu i jest alternatywą dla [klasycznego] układu odbioru z 2 satelitów, czyli 2 konwerterów pojedynczych, przełącznika diseqc oraz uchwytu zezującego.
Cechy konwertera wyróżniające go spośród innych na rynku: optymalizowany parametr BER, szczególnie istotny przy odbiorze programów nadawanych w kompresji MPEG 4 (telewizja HD) uniwersalny rozstaw promienników zapewniający komfortową pracę z wieloma typami anten przelącznik diseqc współpracujący z każdym tunerem wyposażonym w sprzętowy diseqc osłona złącza F w postaci gumowej nakładki.

Dane techniczne:
ilość wyjść: 1x;
gniazda wyjściowe: typu F (75 Ohm);
pasmo dolne: 10.7-11.7GHz;
pasmo górne: - 11.7-12.75GHz;
częstotliwość oscylatora LOW 9.75GHz;
częstotliwość oscylatora HIGH 10.60GHz;
częstotliwość wyjściowa dolne pasmo 950-1950MHz;
częstotliwość wyjściowa górne pasmo 1100-2150MHz;
sygnał przełączający pasma: 22KHz;
sygnał przełączający polaryzację: napiecie DC;
sygnał przełączający konwertery: DiSEqC;
współczynnik szumów: 0.3dB;
wzmocnienie: od 55 do 65dB;
średnica uchwytu: 40mm;
wymiary: 135x125x62;
waga: 420g;

Dodatkowe informacje dotyczące konwerterów i ich parametrów tutaj

Powrót do menu